Naudinga žinoti

Planuojant virtuvę
Virtuvės užsakymui
Virtuvės baldų stiliai
Stalviršiai
Buitinė technika
Kaip išsirinkti?
Baldinė furnitūra
Naujienų - Įdomybių archyvas

Virtuvės atnaujinimo idėjos

virtuves atnaujinimo idejosEilę metų šeimininkaujant vis taip pat atrodančioje virtuvėje nejučiomis kyla minčių apie tai, kaip virtuvės baldai galėtų būti atnaujinti. Kuomet nebegelbsti naujai ant palangės pastatyta gėlė ar pakeista puodelių išdėstymo lentynoje tvarka, imame galvoti apie kardinalesnius virtuvės atnaujinimo būdus. Vienas drastiškiausių, žinoma, yra išgriauti sieną, praplatinti langus ar imtis kitų kardinalių sprendimų. Tokiems būdams įgyvendinti neretai reikia daug laiko, o dažniausiai – ir nemažo biudžeto. Tačiau naujos gyvybės virtuvei įkvėpti galima net ir nesiimant griovimo bei statymo darbų, o sumaniai viską suplanavus – net ir neišleidžiant daug pinigų. Smulkieji virtuvės atnaujinimo projektai prasideda nuo turimų spintelių perdažymo ir stalviršių bei virtuvinių prietaisų pakeitimo iki paprastų patobulinimų, kaip antai sienų perdažymas bei kelių dekoratyvinių elementų įvedimas. Pateikiame keletą praktiškų bei itin nesudėtingų sprendimų, kurie Jums padės greitai ir nebrangiai į savo pabodusią virtuvę įnešti naujų štrichų.

 

virtuves atnaujinimo idejosSpalvos

Bene paprasčiausias ir lengviausias būdas atnaujinti virtuvę yra ją perdažyti. Sienų ar spintelių dažymas nereikalauja daug pastangų, tai daryti ganėtinai paprasta, o be kita ko – ir nebrangu. Tačiau sudėtingumas ar lengvumas, be abejo, priklauso nuo to, ar norėsite keisti visų sienų ar spintelių spalvą, ar naujų atspalvių ketinsite suteikti tik tam tikrose vietose. Taigi, prieš imdamiesi proceso, iš pradžių gerai išanalizuokite turimus paviršius. Galbūt seni virtuviniai baldai bus atnaujinti įvedus vos kelis naujus ornamentus ar tiesiog juos nulakavus, o ne būtinai nudažius visą spintelę. Kurdami naujus motyvus, pasistenkite juos parinkti bendrus visai virtuvei, kad erdvė joje būtų tarsi apjungta, o ornamentuoti virtuvės baldai per daug neišsiskirtų iš bendro virtuvės stiliaus. Pavyzdžiui, panašius ornamentus kurkite spintelėms, kėdžių apmušalams bei tapetams, arba atvirkščiai – pasitelkę fantaziją, naudokite efektingą kontrastą, taip savo virtuvei suteikdami originalumo. Be to, imantis dažymo proceso, vertėtų pasidomėti ir technikos naujovėmis, mat šiandien yra sukurta pačių įvairiausių savybių turinčių dažų, kaip antai specialūs dažai pjaustomiems paviršiams, karščiui atsparūs dažai ir panašiai.

 

rankeneles virtuveiSpintelių rankenėlės

Vienas lengviausių būdų atnaujinti virtuvę nekeičiant spintelių, yra pakeisti spintelių bei stalčių rankenėles. Šiandien gamintojai siūlo įvairiausių stilių, spalvų bei formų rankenėles, todėl jas išsirinkti galėsite iš itin plataus asortimento. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog dideli ir masyvių formų virtuviniai baldai geriausiai atrodys su paprastesnio stiliaus rankenėlėmis. Siekiant bendrumo bei dermės įspūdžio, vertėtų pasistengti, jog naujos rankenėles derėtų prie čiaupų, durų rankenų bei vyrių. Spinteles puikiai atnaujinti bei pagyvinti galima ir pakeitus bespalvį jų stiklą spalvotu: tokiu būdu akimirksniu sukursite įspūdį, jog virtuvės baldai buvo pakeisti kardinaliai. Galiausiai, kai kurių spintelių dureles apskritai galite išimti ir atvirai patalpinti ten masyvų dubenį ar vazą.

 

Atviros lentynos

Pabodusioje virtuvėje įmontavus keletą atvirų lentynų, vaizdas neabejotinai pagyvėtų, o virtuvės baldai labiau išryškėtų. Jeigu Jūsų virtuvėje atvirų lentynų jau esama, tuomet atnaujinti vaizdą puikiai padėtų šių lentynų atlaisvinimas nuo daiktų, kurie šiose lentynose jau seniai užsibuvę ir nebeteikia estetinio pasitenkinimo. Ryškiaspalvėms vazoms, įmantriems indams, uogienių stiklainiams, dekoruotiems aliejų buteliams ar kitiems jaukiems daiktams atvira lentyna – pati tinkamiausia vieta.

 

virtuves apsvietimasApšvietimas

Naujas šviesos šaltinis ar kitokios šviesios instaliacijos virtuvėje akimirksniu gali padaryti stebuklus. Daugelyje senų virtuvių yra šviestuvas ant lubų, tačiau dažniausiai jis nesuteikia pakankamai šviesos. Būtent todėl prieš imdamiesi virtuvės apšvietimo atnaujinimo, iš pradžių atidžiai apsidairykite ir įvertinkite, kurioje virtuvės zonoje dar trūksta šviesos ir būtent toje zonoje įkurdinkite naują jos šaltinį. Visgi reikia pastebėti, jog dažnai virtuvėse nebūna laisvos vietos papildomam šviestuvui (staliniam ar pastatomam). Tokiu atveju vertėtų pagalvoti apie įleidžiamų šviestuvų ar kelių mažesnių lempų įmonatavimą – tam puikiai pasitarnaus Jūsų virtuvės baldai (pavyzdžiui spintelės virš darbastalio). O jeigu ir tai atrodo pernelyg sudėtinga, tuomet situaciją virtuvėje neabejotinai pagyvintų kad ir prie interjero priderinta žvakė. Beje, tinkamai parinktas apšvietimas Jūsų virtuvę gali ne tik atnaujinti, bet ir suteikti jai erdvumo. Siekdami originalumo, su apšvietimu žaiskite: įrenkite papildomą apšvietimą virš senovinės lentynėlės arba nukreipkite šviesos srautą į ant sienos kabantį virtuvinį paveikslą.

 

Dekoravimas

Jeigu jau pradėjote su baldų aksesuarais, galbūt vertėtų išmėginti ir naujo dekoro elementus? Naujos kojos virtuvės stalui, raižyti ornamentai stalčių kampuose – ir Jūsų virtuvės baldai akimirksniu įgaus naujo vaizdo. Plytelėms atnaujinti taip pat nebūtina jas pirkti naujas – užtektų ir užklijuojamų ornamentų. Dar viena idėja gali būti ir dekoruoti virtuvės baldus panaudojant įvairias puošimo technikas, pavyzdžiui,  jau minėtas baldų rankenėles papuošti dekupažo technika ar pasigaminti jas iš modelino. Įvairius dekoro elementus galite gaminti patys arba įsigyti iš meistrų.

 

augalai virtuvejeAugalai

Gyva žaluma virtuvėje yra neabejotinas jaukumo užtikrinimas. Ypač puiku, jeigu ta žaluma – tai Jūsų paties vazonuose auginamos prieskoninės žolelės, apelsino šakelė ar daiginti kviečiai. Svarbu pastebėti, jog jeigu Jūsų virtuvė maža, tuomet didelius augalus ar aukštas vazas su gėlėmis verčiau palikti kituose namų kambariuose. Tačiau augalai su žemyn svyrančiomis šakomis ir smulkiai lapais į mažą patalpą įsilies itin harmoningai. Be to, virtuvės interjerą atnaujinti bei pagyvinti puikiai padės ir dekoratyviniuose krepšiuose sudėti vaisiai ar daržovės.

 

perstatyti baldusPerstatyti virtuvės baldai

Jei tik virtuvės erdvė tai leidžia – atnaujinti virtuvę efektyviai padės ir į naują vietą perstatyti virtuvės baldai. Kardinalūs sprendimai visai nebūti – naujam vaizdui sukurti neretai gali užtekti tiesiog perstatyti tik kėdes ar prie sienos pristumii stalą. Virš stalo atsiradusią erdvę kūrybiškai galite užpildyti nauja atvira lentyna arba originaliomis fotografijomis ar kitais sienų aksesuarais. Beje, gudriai sukabinti, sienų aksesuarai gali ir vizualiai padidinti mažos virtuvės erdvę – jeigu du objektus pakabinsite vieną virš kito arba vieną objektą pakabinsite aukščiau arba žemiau akių lygio, tiek lubų aukštis, tiek pačios patalpos proporcijos atrodys vizualiai didesnės.

 

Elektros lizdai

Kartais naujam, kur kas labiau estetiškam virtuvės vaizdui sukurti gali pakakti vien to, kad bus survarkyti bei paslėpti nukarę elektros laidai ar kiti griozdiški elektriniai virtuvės įrenginiai. Esant galimybei, elektros lizdus pakeiskite naujais ir įmonuokite juos žemiau, negu įprasta senovinio išplanavimo namuose: virtuvės baldai gali puikiai padėti paslėpti įvairius laidus.

 

virtuves aksesuaraiAksesuarai

Skirtingi virtuvės aksesuarai gali ne tik atnaujinti, bet ir kone iš naujo sukurti Jūsų virtuvės interjerą. Tačiau svarbu nepersistengi, ypač su margais ir stambiais šluosčių, užuolaidų, staltiesių raštais. Su šiais aksesuarais turėtumėte elgtis itin apdairiai, kadangi margais ir ryškiais raštais perkrautas dekoras sukurs pernelyg rytietišką atmosferą bei vizualiai sumažins virtuvės erdvę. Gyvumo virtuvėje gali įnešti ir naujos užuolaidos (ypač, jeigu jų iki šiol virtuvėje apskritai dar neturėjote). Jeigu bijote, kad jos sulaikys natūralią šviesą, vertėtų išbandyti tokią gudrybę: pritvirtinkite karnizą gerokai aukščiau jo viršutinės dalies, o patį karnizą rinkitės ilgesnį negu lango plotis. Tokiu būdu užuolaidos langą įrėmins, o ne dengs jo kraštus ir šviesos virtuvėje ne tik, kad nesumažės, bet jos vizualiai net padaugės.  

 

vieta uzrasams virtuvejeVieta užrašams

Pakabinama lenta yra itin paprastas, bet labai originalus sprendimas, teikiantis džiaugsmo visai šeimai. Ateinantys svečiai ant jos gali parašyti linkėjimus, šeimininkai gali užsirašyti patiekalų receptus, o vaikai piešti ar skaičiuoti, būdami netoli mamos, kuomet ši gamina. Jeigu neturite vietos tokiai lentai, pasitartnauti šiam reikalui gali ir virtuvės baldai – pakabinkite lentą tiesiog ant virtuvės durų, šaldytuvo ar nuošalesnės spintelės. Jeigu Jūsų virtuvė yra kiek senoviškesnio ar netgi retro stiliaus, itin stilingai atrodys paprasta juoda lenta, o jeigu virtuvės interjeras labiau modernus, tuomet vertėtų rinktis baltos spalvos, magnetinę lentą.

 

 

Pabaigai …

Nors virtuvė ir nėra svetainė, visgi norisi, jog ir šiame namų kampelyje būtų gražu bei jauku. Ypač tuomet, kai virtuvė namuose drauge yra ir valgomasis ir joje praleidžiate nemažai laiko bendraudami su artimaisiais. Atnaujinant interjerą pirmiausia įvertinkite, kas virtuvėje jau yra ir ką galima panaudoti be didelių investicijų – tiesiog perdažius ar patobulinus. Nebūtina stengtis visko atlikti tobulai – svarbiausia, jog atnaujintoje virtuvėje jaustumėtės jaukiai. Svarbiausias patarimas yra nebijoti improvizuoti ir pasitelkti turimą fantaziją.